לכל הטיפים והכתבות

רוצים להתחיל לשפץ, אבל מאיפה מתחילים?

אתם אוהבים את הבית שלכם בדיוק איפה שהוא נמצא, אוהבים את סביבת המגורים שלכם, הילדים רגילים לשכונה ולחברים ולא רוצים למכור ולהחליף אותו בשום אופן.

אבל... הוא ממש זקוק לשיפוץ קוסמטי. אז יופי, החלטתם לעשות צעד קדימה ולשפץ! מזל טוב!

אבל, אוי... איך מתחילים? מה עושים קודם? למי פונים?

הרבה שאלות מציפות אתכם ואתם נבהלים ורוצים לקחת צעד אחורה. אז אני פה בשבילכם כדי לתת לכם כמה טיפים בסיסיים, להרגיע אתכם ולסדר לכם את המחשבות בראש, כך שתצאו לדרך בטוחה ונכונה.

אז מהם השלבים לצאת לדרך, לפני שיוצאים לשיפוץ?

הרבה שאלות מציפות אתכם ואתם נבהלים ורוצים לקחת צעד אחורה. אז אני פה בשבילכם כדי לתת לכם כמה טיפים בסיסיים, להרגיע אתכם ולסדר לכם אתהמחשבותבראש, כך שתצאו לדרך בטוחה ונכונה.

1. דבר ראשון, קחו דף ועט ורשמו מה הייתם רוצים לשפץ בבית? האם אתם רוצים שיפוץ כללי? האם רק חלק מהבית? האם רק את המטבח? או אולי בכלל רק מעט צבע והחלפת רהיטים יספיקו לכם?

אחרי שתכתבו את הכל מול העיניים – יהיה לכם יותר קל להבין מה בעצם נדרש. 

2. עכשיו, אחרי שכתבתם מה אתם רוצים לשפץ – יהיה לכם יותר קל להגדיר את התקציב הנדרש, אל מול התקציב שעומד ברשותכם. יתכן ונדרש שיפוץ של 100,000 ₪, אך בפועל יש לכם כרגע יכולת כלכלית לשפץ רק ב- 30,000 ₪. כך תוכלו לחזור לרשימה שלכם ולתעדף מה באמת חשוב לכם ודחוף לכם לשפץ ומה יכול לחכות מעט לשיפוץ הבא.

(לקבלת הרשימה – ראו למטה).

3. שלב בחירת קבלן – מציעה לכם לקבל לפחות 2-3 הצעות מחיר מקבלנים. ההצעה שלי היא לחפש קבלנים ששמעתם עליהם מחברים או מכרים שעשו שיפוץ והמליצו לכם. חשוב שתבקשו לראות את העבודות של הקבלן ולהתרשם מהמלצות. אם המחיר שקיבלתם נשמע לכם מעט יקר, אתם יכולים להכנס לגוגל ולחפש באתרים כגון... ולראות אם המחיר שקיבלתם הוא סביר או מעל הממוצע בהרבה. מניסיון, הצעות מחיר של קבלנים יכולות להיות מאוד שונות עם תווך מחירים מאוד גדול אחד מהשני, לכן רצוי שתבינו מה התמורה שאתם מקבלים, תמורת המחיר.

4. שלב תכניות העבודה – אם אתם עושים שיפוץ גדול, ההמלצה שלי היא להיעזר באיש מקצוע כגון מעצב פנים או אדריכל, על מנת שיפיק לכם תכניות עבודה מסודרות ויוכל ללוות אתכם בתהליך התכנון. לעיתים נראה שההוצאה על מעצב פנים היא מיותרת, שכן מה כבר כל כך מסובך בלבחור כמה אריחים או צבע למטבח? העניין הוא, שעבודתו של מעצב היא הרבה מעבר לכך, כיוון שהוא רואה את התמונה השלמה ויוכל לתכנן את הכל, כך שהכל יתאים אחד לשני באופן מושלם. בנוסף, הוא יכול לעזור לכם לפתור בעיות כגון: יצירת מקומות אחסון חדשים, או למשל ליצור חלל מרווח יותר, מבלי להגדיל את החלל ולשבור קירות.

5. אחרי שעשיתם את כל ההכנות הללו – תוכלו כעת לצאת לדרך ולבחור את חומרי הגמר, שיהפכו את הבית שלכם לממלכה החדשה שלכם.

אם אתם רוצים לקבל רשימת הכנה לשיפוץ, פשוט שלחו לי הודעה ותקבלו אותה ישירות למייל שלכם.

בהצלחה! 

לקבלת הרשימה עם פירוט והערכות כלליות לעלויות – אתם מוזמנים לשלוח לי הודעה עם הפרטים ותקבלו בחזרה מייל ממני עם הרשימה.